I Wear* Experiment ühendab endas jõulist põhjamaist elektropoppi ja filmilikke helimaastikke. Lõõskav valgus, hullumeelsed rütmid, müstiline vokaal ja pöörane sämpeldamine sulanduvad seguks erinevatest žanritest ja stiilidest. Kontsertsituatsioonis on nad visuaalselt ja heliliselt laitmatud. I Wear* Experiment alustas tegevust 2012. aastal kooseisus Hando Jaksi, Mikk Simson, Johanna Eenma.

24.novembril 2013 esitles I Wear* Experiment KUMU auditooriumis vaatemänguliselt teist osa oma kolmeosalisest debüütalbumist "Crickets Empire". Samas avaldas bänd ka septembris Tallinna Lauluväljakul filmitud live videote seeria "Live At* Rehearsals".

5. - 7.detsembrini 2013 esinesid I Wear*Experiment Eestist, Carnival Youth Lätist ja Without Letters Leedust Tallinnas, Riias ja Vilniuses Balti riikide muusikat populariseeriva platvormi The Baltic Scene nimelisel kontserttuuril.

13.detsembril 2013valmis kunstilisusest pakatav Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese elektrooniline jõulukaart. Kaardil oleva popkunstlike motiividega mängiva pildi autoriks on digitaalkunstnik ja fotograaf Kuldar Leement ning tänavused elektroonilised jõulusoovid läksid teele I Wear* Experiment teose “Spring Is Cold This Year“ saatel.

16.jaanuaril 2014 astus ETV2 saates Eesti TOP7 võistlustulle “Spring Is Cold This Year“ muusikavideo.

Ansambel esines Tallinn Music Week raames Jaani Seegi paviljonis 27.märtsil ja Kinos Sõprus 28.märtsil 2014. Bänd sai tänavuselt Tallinn Music Week’ilt palju tagasisidet, teiste hulgas kiitsid neid näiteks sellised tuntud muusikasaidid nagu Louder Than War ja The Line Of Best Fit.

6.juunil 2014 tuli kolmas EP “Crickets Empire III”, mida esitleti 10.juunil Tallinnas, Von Krahli Teatris ning 13.juunil Tartus, Genialistide Klubis.

18.novembril 2014 avaldas bänd singli "Wanting For More". Singlit esitleti kolme kontserdiga, 19.11 Rapla Kultuurikeskus, 22.11 Von Krahli Teatris, 27.11 Tartu Üliõpilasmajas.

I Wear* Experiment andis 19.veebruaril 2015 välja muusikavideo loole “Patience”, millega jõuti 5.märtsil toimunud Eesti Laulu finaali. “Narratiivlugu on inspireeritud I Wear* Experimenti kinolikust helimaastikust ja muusikaloo enda seksuaalsest laengust. Loosse on põimitud nii hilisteismeliseks olemise äng kui ka futuristlikud eriefektid, mis sobituvad bändi kosmilise kuvandi ja Patience loo eepilisusega,” kommenteerib loo visualiseerimist video autor, loovagentuur Propapanda.
Muusikavideo valiti Riia Rahvusvahelise Filmifestivali 2016 programmi.

I Wear* Experiment konkureeris Hurtsi soojendusesinejaks ning võitis 23.veebruaril õiguse koos Hurtsiga lavale astuda 1.märtsil Riias, 10.märtsil Tallinnas ja 11.märtsil Vilniuses.

2016. aasta Tallinn Music Week'il võitis I Wear* Experiment Telliskivi Creative City auhinna. Auhinna võitja valiti TMW muusikatööstuse ekspertidest delegaatide poolt 123 festivalil esinenud Eesti artisti seast.

I Wear* Experiment täispikk album "Patience" jõudis müügile 15.04.2016. Kaasprodutsendiks on Martin Kuut ning plaadikujunduse valmistasid Kristjan Oden ja Renee Altrov. Plaadikujundus võitis 2016. aasta Eesti Disainiauhindadel pronksi.

2016. aasta sügisel kutsuti I Wear* Experiment Lõuna-Koreasse Aasia ühele kõige olulisemale showcase festivalile Zandari Festa.

2018. aastal andis I Wear* Experiment välja albumi Jupiterz

Alates 2016. aastast on I Wear* Experiment tuuritanud mitmetes Euroopa riikides kui ka Aasias, mängides väikseimad klubikontserte kui ka suuri festivale.

2020. aasta algul andis I Wear* Experiment välja uue loo "Unwind" millele koostöös oma fännidega üle kogu maailma loodi muusikavideo.

13.05.22 andis I Wear* Experiment välja uue albumi "Discontent"

I Wear* Experiment'i kuuluvad Hando Jaksi & Johanna Eenma.

Allikas: allstarz.ee